01/09/2016 – Triple Dare Kids Series 2016 Winter Results

Triple Dare Running Company

Triple Dare Kids Series 2015 Results

Triple Dare Runs Kids Series 2016 – #1

5K Competitive Results

7:00am

Position Bib # Name Split Elapsed Time Pace Age Gender Age Rank
1 734 Neubeck, Justin 00:09:56.1 00:17:15.1 5:34 13 M 1st 5K Male
2 735 Neubeck, Ryan 00:11:35.1 00:20:16.5 6:32 14 M 2nd 5K Male
3 740 Schulz, Erica 00:11:55.8 00:20:49.7 6:43 13 F 1st 5K Female
4 710 Barkdull, Tre 00:12:35.1 00:21:32.5 6:57 12 M 3rd 5K Male
5 730 Micali Jr, Joseph 00:12:46.1 00:22:10.2 7:09 8 M 1st Male 8 & Under
6 725 Gonzalez, Ruben 00:12:44.1 00:22:32.4 7:16 12 M 1st Male 12 & Above
7 728 Mesalic, Elena 00:13:07.1 00:22:32.9 7:16 10 F 2nd 5K Female
8 738 Salazar, Shawn 00:13:34.0 00:23:13.3 7:29 9 M 1st Male 9-11
9 732 Nelson, Makayla 00:13:59.1 00:23:28.4 7:34 8 F 3rd 5K Female
10 712 Berg (Nichols), Austin 00:13:42.0 00:23:40.4 7:38 11 M 2nd Male 9-11
11 713 Berg (Nichols), Kaden 00:13:42.2 00:23:43.3 7:39 9 M 3rd Male 9-11
12 715 Brooks, Morgan 00:14:06.7 00:23:52.3 7:42 11 F 1st Female 9-11
13 736 Pryor, Noah 00:14:05.9 00:24:40.9 7:57 10 M 4th Male 9-11
14 702 Abbott, Colt 00:14:50.2 00:24:52.3 8:01 10 M 5th Male 9-11
15 726 Hawkes, Tyler 00:14:55.5 00:25:12.5 8:08 7 M 2nd Male 8 & Under
16 704 Abbott, Waylan 00:15:05.1 00:25:46.9 8:19 12 M 2nd Male 12 & Above
17 747 Waldman, Kate 00:15:37.7 00:26:42.7 8:37 9 F 2nd Female 9-11
18 724 Girven, Kyle 00:14:35.1 00:26:58.9 8:42 14 M 3rd Male 12 & Above
19 741 Schulz, Meghan 00:16:30.0 00:27:53.6 8:59 11 F 3rd Female 9-11
20 714 Bowling, Anderson 00:15:53.2 00:28:05.4 9:04 12 M 4th Male 12 & Above
21 701 Abbott, Savanna 00:16:19.2 00:28:15.0 9:07 8 F 1st Female 8 & Under
22 709 Barkdull, Turbo 00:15:43.2 00:29:19.7 9:27 8 M 3rd Male 8 & Under
23 703 Abbott, Flint 00:16:26.3 00:29:42.3 9:35 7 M 4th Male 8 & Under
24 742 Stadler, Daniel 00:16:25.0 00:29:42.7 9:35 10 M 6th Male 9-11
25 721 Dove, Mia 00:17:07.2 00:30:24.5 9:48 11 F 4th Female 9-11
26 733 Nelson, Landon 00:17:12.1 00:30:36.2 9:52 7 M 5th Male 8 & Under
27 739 Sanderson, Maddie 00:16:49.0 00:30:54.4 9:58 11 F 5th Female 9-11
28 711 Berg (Nichols), Hailey 00:18:19.1 00:33:19.8 10:45 13 F 1st Female 12 & Above
29 729 Meyer, Kenny 00:18:39.3 00:34:48.6 11:14 8 M 6th Male 8 & Under
30 723 Girven, Nolan 00:19:45.3 00:35:16.6 11:23 10 M 7th Male 9-11
31 717 Cropper, Riley 00:21:02.2 00:35:58.3 11:36 12 M 5th Male 12 & Above
32 718 Cropper, Grady 00:21:01.2 00:35:58.3 11:36 5 M 7th Male 8 & Under
33 744 Stevenson, Riley 00:20:36.3 00:37:36.0 12:08 7 M 8th Male 8 & Under
34 707 Ballif, Andrew 00:20:36.3 00:37:38.0 12:08 9 M 8th Male 9-11
35 745 Vostinar, Christopher 00:21:49.3 00:40:42.8 13:08 12 M 6th Male 12 & Above
36 746 Vostinar, Nicole 00:21:55.3 00:40:56.4 13:12 10 F 6th Female 9-11
37 743 Stevenson, Lillian 00:22:50.3 00:42:08.0 13:35 6 F 2nd Female 8 & Under
38 706 Ballif, Annabelle 00:25:54.1 00:42:47.7 13:48 7 F 3rd Female 8 & Under
39 720 Dangl, Brynn 00:22:39.3 00:44:39.3 14:24 11 F 7th Female 9-11
40 737 Robertson, Alma 00:25:53.9 00:44:50.5 14:28 15 M 7th Male 12 & Above
41 719 Dangl, Rayna 00:27:13.3 00:45:09.5 14:34 7 F 4th Female 8 & Under
42 748 Young, Amber 00:27:17.2 00:48:21.2 15:36 7 F 5th Female 8 & Under
43 731 Moffitt, Jett 03:12:13.8 03:18:22.3 63:59 13 M 8th Male 12 & Above
44 716 Burns, Jody 03:25:34.0 03:43:58.1 72:15 58 F 2nd Female 12 & Above

 

Triple Dare Runs Kids Series 2016 – #1

5K Non-Competitive Results

10:00am

Position Bib # Name Split Elapsed Time Pace Age Gender Age Rank
1 776 Shoroye, Ayo 00:15:18.4 00:28:42.8 9:15 8 M 1st 5K NON Male
2 759 Pardee, Xavier 00:15:19.3 00:28:47.3 9:17 7 M 2nd 5K NON Male
3 780 Casas, Kassen 00:16:03.8 00:31:56.2 10:18 11 F 1st 5K NON Female
4 781 Romero, Gabyella 00:16:08.7 00:31:57.0 10:18 11 F 2nd 5K NON Female
5 750 Meigs, Alenabell 00:18:47.4 00:32:20.8 10:26 13 F 3rd 5K NON Female
6 775 Shoroye, Samarrah 00:21:22.3 00:36:36.7 11:48 9 F 1st Female 9-11
7 749 Mackey, Kaylee 00:22:43.5 00:39:09.3 12:38 11 F 2nd Female 9-11
8 753 Erekson, Raegan 00:23:41.1 00:39:45.4 12:49 7 F 1st Female 8 & Under
9 752 Christopher, Bobby 00:23:08.4 00:40:47.9 13:09 8 M 3rd 5K NON Male

 

Triple Dare Runs Kids Series 2016 – #1

1M Non-Competitive Results

10:10am

Position Bib # Name Elapsed Time Pace Age Gender Age Rank
1 785 Macpherson, Aidan 00:07:30.7 7:30 6 M 1st 1M Male
2 766 Thompson, Ryder 00:07:44.7 7:44 7 M 2nd 1M Male
3 770 Bair, Ty 00:08:59.6 8:59 11 M 3rd 1M Male
4 769 Anderson, Kaiden 00:09:02.3 9:02 13 M 1st Male 12 & Above
5 791 Schultz, Jensen 00:09:15.7 9:15 5 F 1st 1M Female
6 767 Thompson, Kasen 00:10:14.0 10:14 6 M 1st Male 8 & Under
7 768 Thompson, Matix 00:10:25.3 10:25 4 M 2nd Male 8 & Under
8 779 Garnett, Sawyer 00:10:33.8 10:33 5 F 2nd 1M Female
9 787 Wright, Ava 00:10:41.8 10:41 6 F 3rd 1M Female
10 303 Lavietes, Bailey 00:10:56.7 10:56 4 F 1st Female 8 & Under
11 763 Hipp, Mason 00:11:14.9 11:14 5 M 3rd Male 8 & Under
12 792 Massey, Afton 00:11:21.8 11:21 8 F 2nd Female 8 & Under
13 794 Massey, Jaylie 00:11:23.0 11:23 10 F 1st Female 9-11
14 793 Massey, Carlen 00:11:24.7 11:24 6 F 3rd Female 8 & Under
15 774 Harsh, Tavin 00:11:41.2 11:41 5 M 4th Male 8 & Under
16 727 Hochberg, Mark 00:11:42.5 11:42 45 M 2nd Male 12 & Above
17 782 Peralta, Grace 00:11:43.3 11:43 5 F 4th Female 8 & Under
18 783 Peralta, Gabriella 00:11:49.2 11:49 4 F 5th Female 8 & Under
19 800 Erekson, Zander 00:11:57.6 11:57 4 M 5th Male 8 & Under
20 784 Peralta, Moriah 00:12:46.1 12:46 2 F 6th Female 8 & Under
21 765 Smith, Emmy 00:12:59.6 12:59 5 F 7th Female 8 & Under
22 795 Matemayer, Madelyn 00:13:00.9 13:00 5 F 8th Female 8 & Under
23 301 Dumo, Jolene 00:13:00.9 13:00 6 F 9th Female 8 & Under
24 777 Kopecky, Alexander 00:14:04.8 14:04 6 M 6th Male 8 & Under
25 304 Lavietes, Addison 00:14:25.1 14:25 2 F 10th Female 8 & Under
26 305 Frye, Emma 00:14:33.9 14:33 3 F 11th Female 8 & Under
27 796 Erson, Kale 00:14:38.4 14:38 3 M 7th Male 8 & Under
28 778 Kopecky, Dominic 00:15:11.9 15:11 3 M 8th Male 8 & Under
29 786 Macpherson, Luke 00:15:17.4 15:17 2 M 9th Male 8 & Under
30 773 Stadler, Hank 00:15:58.9 15:58 3 M 10th Male 8 & Under
31 772 Stadler, Samantha 00:16:01.3 16:01 6 F 12th Female 8 & Under
32 771 Stadler, Lucy 00:16:21.9 16:21 5 F 13th Female 8 & Under
33 788 Wright, Alexander 00:16:23.9 16:23 1 M 11th Male 8 & Under
34 306 Stadler, Jake 00:16:35.0 16:35 6 M 12th Male 8 & Under
35 799 Eddy, Joshua 00:16:38.4 16:38 34 M 3rd Male 12 & Above
36 797 Moffit, Journey 00:16:51.3 16:51 13 F 1st Female 12 & Above
37 798 Wilson, West 00:18:08.4 18:08 3 M 13th Male 8 & Under
38 302 Dumo, Korinne 00:18:28.9 18:28 3 F 14th Female 8 & Under

ITS Your Race, Elemental Race Timing